ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.12 20:27 zaman: 9 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AÇILIŞ TÖRENİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ VE ÇOK SAYIDA MİLLETVEKİLİNİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.


49.Ulusal, 23.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri, 16 Ağustos 2012 tarihinde saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanında yapılan resmi açılış töreni ile başladı. Cumhuriyet Meydanındaki açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda milletvekili, Alevi-Bektaşi Dernek ve Vakıfların temsilcileri, Hacıbektaş'la kardeş şehir olan Almanya'nın Velbert şehrinin Belediye Başkanı ve çok sayıda konuk katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben, Aslı Çetin yönetimindeki Hacıbektaş Kadınlar Korosu sahne alarak Alevi Bektaşi Kültürünün bir parçası olan deyişlerden örnekler sergilediler. Kültür ve Turizm Bakanlığı Hacıbektaş Semah Ekibinin semah gösterisini takiben, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar sırasıyla Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Bedrettin Özmen, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş tarafından yapıldı. Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıfları Federasyonlarını temsilen konuşma yapan Selahattin Özel, yaptığı konuşmada güncel konuları ve Alevilerin temel sorunlarını gündeme taşıdı.


49.Ulusal, 23.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Serbest Vezin Şiir Yarışması birincisi "BAŞİNSAN" adlı şiirin yazarı Fehmi Sağlık'a, Hece Vezni Şiir Yarışması birincisi "OKUNACAK KİTAP BENİM ERENLER" adlı şiirin yazarı Ahmet Gökçe'ye, Öykü Yarışması birincisi  "MALİK DEDE'NİN SÖZ İNCİLERİ" adlı öykünün yazarı Nihat Malkoç'a ödülleri verildi.
49.Ulusal, 23.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde verilen Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü, verilmesi kararlaştırılan Araştırmacı Yazar Rıza Zelyut'un yaptığı konuşma sonrasında, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş tarafından verildi.

Daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir konuşma yaptı. Çok sayıda CHP'li milletvekili ile birlikte törene katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşma ile Cumhuriyet Meydanındaki törenin sona ermesini takiben, törene katılan konuklar ve vatandaşlar Hacı Bektaş Veli Külliyesini ziyaret ettiler.

16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında konferanslar, resim sergileri, tiyatro gösterileri ve konserler düzenlenecek.


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.