ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
16.08.09 23:59 zaman: 10 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

ETKİNLİKLER KAPSAMINDA 16.08.2009 TARİHİNDE, ANKARA DENEME SAHNESİNCE "KARDEŞLİK TÖRENİ-SEMAH" ADLI OYUN VE CANLAR TİYATROSU OYUNCULARINCA "YANGIN YERİ MARAŞ" ADLI OYUN SAHNELENDİ.


"KARDEŞLİK TÖRENİ-SEMAH" - ANKARA DENEME SAHNESİ

Hacı Bektaş Veli'yi Anma ve Kültür Sanat Etkinliklerinin birinci gününde, Hacı Bektaş Veli Müzesi dış avlusunda saat 16.00 da, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularınca "Kardeşlik Töreni - Semah" adlı oyun sahnelendi. Prof. Dr. Nurhan KARADAĞ tarafından yazılan oyunun müzik düzenlemesi Doç. Dr. Nedim YILDIZ tarafından yapılmış.


"YANGIN YERİ MARAŞ" - CANLAR TİYATROSU

Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde ise saat 18.00 da, Canlar Tiyatrosu oyuncuları tarafından "Yangın Yeri Maraş" adlı oyun sahnelendi. Oyunun yazarı, 2006 ve 2007 Yılı Etkinliklerinde sahnelenen "SİMURG (Sivas Katliamının Belgesel Oyunu)"nu da yazmış olan Serdar DOĞAN. Oyunun yönetmeni ise Cengiz SEZGİN. Oyunun Dekor Tasarımı Rıfat BATUR, müzikleri ise Hasan YÜKSELİR tarafından yapılmış.

Oyun, 19 Aralık 1978 de başlayan ve üç gün boyunca süren, 111 kişinin ölümü ve 13 ilde sıkıyönetim ilan edilmesi ile sonuçlanan "Maraş Katliamı"nı anlatıyor.

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.