ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
17.08.07 01:08 zaman: 11 yıl

tarafından: Hacıbektaş WEB 

Anma etkinlikleri kapsamında Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezinde açılan "RESİM HEYKEL SERAMİK KARMA SERGİSİ" ve Handan TUZLA ve Fatma TUZLA'nın "ESİNTİLER" adlı resim sergisi dört gün boyunca gezilebilecek.


Resim Heykel Seramik Karma Sergisi

44.Ulusal, 18.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezin Sergi salonunda, Koordine ve Düzenlemesi Işık ÇUHACIOĞLU tarafından gerçekleştirilen “RESİM HEYKEL SERAMİK KARMA SERGİSİ” açılmıştır. Karma Sergide şu sanatçıların eserleri yer almıştır:

Abidin BAYSAL, Akdoğan TOPAÇLIOĞLU, Alev Akbaş SUDAN, Ali Asker BAL, Aliye ALTUNBİLEK, Atila ERDOĞAN, Aydın AVCI, Ayşe KARABACAK, Ayşegül TÜRK, Ayten SAYINER, Aziz KARAKOÇ, Burçin SOYGÜNEŞ, Burhan DRAMAGİL, Cengiz ERTEKİN, Ceren SELMANPAKOĞLU, Döndü AKKAYA, Ebru KARAKİMSELİLER, Emre KALECİ, Evren İNCE, Habib GEREZ, Halil COŞKUN, Hülya KOLOĞLU, Işık ÇUHACIOĞLU, Mehmet Ali DOĞAN, Mehmet DEDE, Müzehher ALOĞLU, Nevruz ERKEN, Nuray AKKOL, Nurhayat ERTAŞ, Onur GÜRSOY, Özge ÇINAR, Özge Elif KIZIL, Rüveyda TÜRKEŞLİOĞLU, Sezai KARA, Ş.Fahrettin GÖKBAŞ, Tetmur AĞALIOĞLU, Vedat HAZNEZİ, Zeynep ALTOĞ.

16 Ağustos 2007 tarihinde açılan “Resim Heykel Seramik Karma Sergisi” 19 Ağustos 2007 tarihine kadar, dört gün boyunca açık olacak ve gezilebilecektir.

 

 


 

 
Handan TUZLA-Fatma TUZLA’nın ”ESİNTİLER” adlı sergisi


Anma Etkinlikleri kapsamında, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Fuaye Salonunda Handan TUZLA ve Fatma TUZLA tarafından müşterek  bir resim sergi sergisi açılmıştır. “ESİNTİLER” adı ile açılan bu resim sergisi de 16 Ağustos 2007 – 19 Ağustos 2007 tarihleri arasında dört gün boyunca gezilebilecektir.

Hacıbektaş Lisesinde de Resim ve Teknoloji Tasarım Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmış olan Fatma TUZLA, 1978 yılında Konya’da doğmuş. 1997’de Selçuk Üniversitesi Resim-İş bölümünü kazanarak burada Hüseyin ELMAS ve Alaybey KARAOĞLU atölyelerinde öğrenim görerek 2001 yılında mezun olmuş. Sanatçı sadece yağlı boya teknikleri ile yetinmeyerek vitray, ebru, mumlu batik tekniklerini kullandığı eserlerine de sergide yer vermiş. “Sanat Sanat İçindir” ve “Sanat Toplum İçindir” düşüncelerinden her ikisinin de birbirini etkilediğinin gözardı edilemez bir gerçeklik olduğu görüşündedir.

Handan TUZLA 1971 yılında Ankara’da doğmuş. 1996 Yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Resim-İş Bölümünde, Ayşe OKUR ve Mehmet BAŞBUĞ atölyelerinde resim ve yağlı boya öğrenimi gördü. 2000 Yılında mezun olarak öğretmen olarak atandı. Yağlı boya resimlerinin yanı sıra, mumlu butik ve ebru tekniklerini kullandığı çalışmaları da bulunmaktadır. Handan TUZCU, sanatı toplumun can damarlarından biri olarak görmekte; sanatın kişi ve toplumların gelişimindeki hayati etkisine inanmakta ve sanatın toplumların gelişmişlik ve refah seviyesini yükselteceğine inanmaktadır.

 

 

 


 

 Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.