ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
HBV Anma Etkinlikleri
Gürbüz Sapmaz
Mithat Bektaş
Kazım Kalaycı
Bektaşi Fıkraları
Bağlama Öğreniyorum
Dersler
Eser Arşivi

ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI
FORUM(ARŞİV)


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: KÜLTÜR VE SANAT / Bağlama Öğreniyorum / 
Bağlama Öğreniyorum

Bağlama çalmayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Halk müziğimizi oluşturan eserlerin sözlerine mi ulaşmak istiyorsunuz? Halk müziği eserlerimizin notalarını mı merak ediyorsunuz? Halk Müziğini oluşturan eserlerin hikayelerini mi merak ediyorsunuz?

Yalçın Devrim BOZDAĞ'ın, uzun yılları kapsayan öğreticilik deneyimi ve birikimini paylaştığı bilgilere aşağıdaki linkleri tıklayarak yada sol menüdeki "Bağlama Öğreniyorum" linkine ait alt menülerden ulaşabilirsiniz.

 

DERSLER

ESER ARŞİVİ

 

 

 
 

 

YALÇIN DEVRİM BOZDAĞ: 

1979 Yılında Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Hacıbektaş'ta, liseyi ise İzmir ve Ankara'da oukudu.

Ortaokul yıllarında bağlama çalmaya başladı. Lise eğitimi bittikten sonra bağlama hocalığına başladı. Ayrıca bu dönemde, bazı müzik grupları ile çalıştı. Değişik gruplarda bağlama çaldı ve solistlik yaptı. Bu süreç içerisinde keman, ud ve kabak kemane üzerine de çalışmalar yaptı ve metodlar hazırladı.

Çeşitli dernek, kültür merkezi ve özel müzik dershanelerinde hocalık yaptı. Bu dönemdeki tecrübeleri ile şekillendirmiş olduğu, kendisine özgü enstürman öğretim metodlarını hazırladı. Bu metotlar ışığında bağlama, keman, ud, kabak kemane dersleri vermeye devam etti.

Yalçın Devrim Bozdağ, 10 Nisan 2010 tarihinde Antalya'nın Alanya ilçesinde Yalçın Devrim Bozdağ Müzik Merkezi'ni açtı. Müzik çalışmalarına halen kendi müzik merkezinde, Alanya'da devam ediyor.